Nöro Zayıflama Nedir ?

Nörobilim, sinir sisteminin anatomisi, fizyolojisi, biyokimyası veya moleküler biyolojisi alanlarında faaliyet gösteren, özellikle sinir siteminin davranış ve öğrenme ile ilişkisini inceleyen bilim dalı. Nörobiyoloji, sinir sistemi biyolojisidir.
Zayıflama Psikosomatik bir hastalıktır. Psikosomatik ise psikolojik kökenli olan fiziksel hastalıklara verilen genel addır. Yunancada ruh anlamına gelen “psyche” ile beden anlamına gelen “soma” kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.
Nörozayıflama, Psikosomatik rahatsızlıkları tedavi amaçlayan kişileri kendi kendine tedavi yöntemini öğreten bir sağlık dalıdır.

10 adımda Nöro zayıflama

Nöro Zayıflama yöntemi karmaşık gibi görünsede size 10 adımda içeriğini anlatmaya çalışalım. Bakalım Nöro Zayıflama neymiş.

Kendi Kendine Tedavi

Öncelikle bilimin kesinlikle kabul ettii ve bilinen bir gerçek varsa “Zihin bedeni etkiler!” sanırım bunu biliyoruz. Örnek vermek gerekirse bir şarkı ile tüylerimiz diken diken olur, hem sevinebilir, hem üzülebiliyoruz. yada bir resim ile gözyaşı dökeriz ve veya kalp atışlarımızı anında değiştir. İşte bunun adı; ZİHİN!  Eğer zihin bu kadar etkiliyse bedeni tedavi etmesi tartışılmaz bir gerçek. Bizler zihnimizle hasta olur, zihnimiz ile tedavi oluruz.  Kilo kendi kendine tedavi edilecek zihinsel bir proleblemdir.

Daha detaylı okumak için >> 

Bilinçaltı Değişimi

Bilinçaltı, beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan,bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten,gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan,beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır  Örn : Arabayı bilinçaltı ile kullanırız, bilinçaltı ile uyanırız, bilinçaltı ile yürürüz.

Geçmişle Yüzleşme / Tanı Koyma

Kilo sebep olan sebeplerin bulunması sağlanmalıdır. Belki 5 sene önce geçirdiğiniz bir kaza yada belki evlilik, belkide 20 sene önce size söylenen kırıcı bir söz. Uzmanlarımız tarafından geçmişle yüzleşme tanısı ile problem tespit edilmektedir.

Harekete Odaklanma

Kilo verememenizin genel sebebi ; Hareketsizlik. Bunun yüzlerce sebebi olabilir. Hareketten korkma, sıkılma, yorulma korkusu, terleme korkusu, çabuk sıkılma, başarısızlık vb gibi. Öncelikle bunlarla yüzleşmeli ve hareketin aslında çok değerli bir eylem olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. İşte ilk amacımız tam olarak bu.

Yiyeceklere Anlam Yükleme

Yiyeceklere anlam yüklemek, kilo vermemizin önemli sebeplerinden birisi. Çünkü zihnimiz, bedenimizi yönettiğini asla unutmayın. Siz yiyecek tüketirken “bana kilo yapar” düşüncesini zihninizde üretirseniz artık çoktan kilo yaptı demektir. Belki ütopya geliyor ama kesinlikle bu böyle.

Farkındalık

Bazen düşüncelerimiz ve duygularımızın esiri oluruz. Düşünceler biz istemesek bile zihnimizde dolanır. Artık biz düşüncelerimiz olmuşuzdur. Onlar bizi yönetmeye başlar. Bazen çevremizde ve içimizde olup biteni değil, kafamızda yarattığımız yargılarımızla hareket ederiz. Her şeyi analiz ederiz, yorumlamaya çalışırız. Gözümüzle değil, beynimizle bakarız. Bu yoğun anlamlandırma çabası, aslında olan biteni hissetmememize yol açar.

Yukarıda sayılanların hepsi, farkında olmamanın bir göstergesidir.

 

Özgüven Gelişimi

Özgüveniniz olmadan varolamazsınız. Kendinize güvenmeli ve herşeyi başarabileceğinize inanmalısınız. Siz bir mucizesiniz. Ve istediğiniz herşeyi baştan yaratabilirsiniz.

İhtiyacın kadar beslenmeyi öğrenme

İhtiyacınız kadar beslenmeyi zihninize kazımalısınız. Mideniz bir çorba ile bile doyabilir sonrası zihin açlığıdır. Zihninizi doyurmalısınız.

ücretsiz bilgi alma formunöro zayıflama hakkında ücretsiz bilgi alabilmek için hemen formu doldurun.

ücretsiz whatsapp destek hattı